HISTORIE KAPELY

1970

Na počátku byli tři, kteří si na přehlídce klatovských trampských, country a folkových skupin v roce 1972 začali říkat Trojlístek (Vlastík Hálek, Vláďa Hrůza, Hana Hrubá). K trojlístku zanedlouho přibyla "šťopka" (Jirka Hrůza).

1972-74

Hrálo se jak o život, ale služba vlasti kapelníka odvelela, a tak se začínalo pomalu znovu v novém složení. (Vlastík Hálek, Jirka Hrůza, Milena Karasová, Ivana Kotálová, Lída Kotálová).

1975

Odpadla "šťopka" a přišel Jirka Dmytrák. Kronika praví: přišel, slyšel, pochopil a umí.

1976

Posílil nás Slimák (Kákrda), o kterém jsme se později dozvěděli, že se jmenuje Karel Průcha.
Za vysokým vzděláním odchází do Prahy Ivana Kotálová. V této době proběhlo i několik vystoupení pod krycím názvem Vokální skupina Okresního kulturního střediska, protože na Trojlístek už nás opravdu bylo trochu moc.

1977

2. duben - den plný stresujících situací (dopoledne hra v Klatovech, odpoledne oblastní kolo Porty v Hrádku) nás donutil dohodnout se na novém jménu kapely. Padaly různé návrhy. MULIŠKA (MUzikantská LIduŠKA), RUPRA (RUmová PRAlinka), MUMIE, KATAKOMBY... Nakonec vyhráli PILOUNI a my si slavnostně slíbili, že už nikdy nebudeme název měnit.

1978

Malý bubínek jsme vyměnili za kompletní bicí soupravu a krátce s námi bubnoval Šimša (J. Šimek). Tento rok si s námi občas zahrál i Zdeněk Fík, muzikant tělem i duší, později opora Copu.
Tento a následující rok došlo k mnoha příchodům a odchodům i rozchodům (K. Průcha, Z. Fík, I. Kotálová, M. Sekyra, J. Chvojka, Z. Jirotka, J. Veselý, J. Fugl...). Zakládající jádro se ale nakonec opět dalo dohromady a jelo se dál. Za bicími seděl Jirka Fugl (Fugas).

1979

Začal s Pilouny bubnovat Ríša Ekert, nyní aktivní New Kiss.

1983

Pilouny posílila zpěvem a houslemi Ivana Kleinová (nyní Vávrová) a kytarou Honza Vejskal.

1985

Na vojnu odešel Ríša Ekert a bubnovat přišel tehdy benjamínek Vláďa Hořký (dnes Kabát Revival Plzeň, dříve New Kiss, Asmodeus, Mercy, Akcent), na malou chvilku zpívala i Lenka Šilhavá.

1986

Vrátil se Ríša, ale už jako zpěvák a kytarista, protože za bicími zůstal Vláďa Hořký a Honza Vejskal odešel.

1987

Na klávesy začal hrát Karel Luňáček (nyní New Kiss).

1988

Z kapely odchází podruhé těhotná Milena, nyní už Hálková. Za bubny usedá Jindra Kovářík.

1989

Přestává hrát Vlastík Hálek.

1993

Zpěvem a hrou na kytaru kapelu posiluje František Melichar a za klávesy se postavil šestnáctiletý Aleš Turner.

1994

V Pilounech se objevuje saxofon a s ním Jarda Tůma a za bicí usedá Vašek Bauer.

1999

Kapela přijala osmého člena - Karla Bořánka a jeho dvanáctistrunnou kytaru.

2005

Po odchodu Ivany Vávrové do Pilounů vstupuje Lucka Hálková, jako nová houslistka a zpěvačka. Nejde o shodu jmen, asi za to mohou geny.

2006

Odchází Jarda Tůma a kapela dále pokračuje v sedmičlenné sestavě.

2008

Kapela se vrátila k osmičlenné sestavě, když na podzim přišla Renča Bradová.

2009

Z kapely odchází Aleš Turner a místo něj nastupuje Tomáš Brada.

2010

Začátkem roku se ke kapele přidává Pavel Homolka na banjo a elektrickou kytaru. V dubnu odchází manželé Bradovi a do kapely se vrací Aleš Turner. V létě se k nám Přidává Ivana Dorogiová jako druhá zpěvačka a hráčka na rytmické nástroje.


KURIOZITKY

...30. září 1977 - první přehrávky (tenkrát se to muselo) a mohli jsme konečně hrát za peníze

...do Trabantu se nás vešlo 7 i s nástroji, akorát basa se vezla na střeše

...nejvíce malých rumů pohromadě jsme viděli 31. srpna 1977 na cestě ze Země Živitelky v hospodě ve Střelských Hošticích

...málokterá skupina má 5 sólových zpěváků jako Pilouni

...v Pilounech prolétli, zakotvili, zaskakovali, textovali nebo konferovali: Venca Bauer, Kája Bořánek, Renča Bradová, Tomáš Brada, Standa Červenka, Jarda David, Jirka Dmytrák, Ríša Ekert, Zdeněk Fík, Jirka Fugl, Vlastík Hálek, Lucka Hálková, Vláďa Hořký, Hanka Hrubá, Jirka Hrůza, Vláďa Hrůza, Jirka Chvojka, Zdeněk Jirotka, Milena Karasová, Ivana Kleinová, Ivana Kotálová, Lída Kotálová, Jindra Kovářík, Karel Luňáček, Franta Melichar, Petr Mundl, Venca Pilař, Karel Průcha, Martin Sekyra, Alena Slezáková, Karel Syka, Jarda Šimek, Lenka Šilhavá, Míra Šípek, Míra Trávníček, Jarda Tůma, Aleš Turner, Marie Vaňková, Honza Vejskal, Jarda Veselý, Blanka Voráčová...